Korte nieuwsberichten - Archief

Juni 2020
 


 

 • VOORLOPIG LAATSTE ACTIE MAALTIJDBOXEN!

  Op donderdag 25 juni voor de 14e keer 200 maaltijdboxen uitgedeeld: nasi bakar stond op het menu. Dit keer waren in kampong Kedungrejo. Voorlopig was dit de laatste keer! We kijken hoe het nu verder gaat, houden uiteraard een vinger aan de pols en zullen weer ingrijpen als dat nodig is. Sinds 26 maart, toen deze actie spontaan van start ging, hebben we in totaal 2.760 maaltijdboxen uitgedeeld in verschillende kampongs, aan diverse doelgroepen, maar vooral aan kwetsbare ouderen. Bij deze willen we iedereen die een bijdrage, klein of groot, aan deze actie geleverd heeft nogmaals heel hartelijk bedanken! We gaan ons nu in het geheel richten op ons noodproject voedselbank

                 
 • MERAIH BINTANG'S VOEDSELBANK HAALT DE KRANT!


  Ons unieke corona noodproject "voedselbank" in Pangandaran en in samenwerking met #WildeGanzen, heeft vandaag, zondag 28 juni de krant gehaald. Deze krant, Priangan, heeft een grote oplage: heel Zuid/West Java en is zowel traditioneel op papier als digitaal te lezen! 

   

 • VERHALEN KLEINE GOEDE DOELEN

  Voor "wereldverhalen" van kleine goede doelen schreef onze voorzitter Anita onlangs het verhaal "When the going gets tough". Link naar het verhaal.


   
 • ALLE SPONSORKINDEREN OVER/GESLAAGD!

  Alle 45 kinderen uit ons sponsor een kind project in Pangandaran zijn over of geslaagd! Extra knap gezien de uitdagingen die deze corona tijd met zich meebrengt. Namens ons allemaal bij stichting Meraih Bintang hartelijk gefeliciteerd aan alle kinderen!


   
 • SPONSORREIS AUGUSTUS 2021

  Op 16 februari 2021 bestaat onze stichting officieel 10 jaar. Dit willen we samen met onze sponsors en donateurs vieren in Pangandaran. Via onze partner Merapi Tour & Travel bieden we daarom een 16-daagse rondreis Java aan met een verblijf van 5 dagen in Pangandaran. Meer informatie vind je hier!


   
 • HERDENKING ONZE SURYADI

  Volgens de Javaanse kalender is het vandaag precies 2 jaar geleden dat onze Suryadi plotseling is overleden (12 juli 2018). We missen hem allemaal nog iedere dag, maar we voelen ook dat hij altijd heel dicht bij ons is in alles wat we doen. Vandaag hebben we een herdenkingsbijeenkomst gehouden bij Suryadi thuis. De belangstelling was weer groot: familie, ons team, de volleyballers, coach, groot deel van onze kinderen, vrienden en bekenden: allemaal zijn ze gekomen. Er is samen gebeden,  er zijn herinneringen opgehaald, samen gegeten en ook heel veel gelachen. 


   
 • IBU SUSI PUDJIASTUTI OP BEZOEK IN PANGANDARAN

  Vanmorgen (6 juni) kwam Ibu Susi Pudjiastuti, voormalig minister van visserij uit het eerste kabinet Jokowi, naar Pangandaran om zich op de hoogte te stellen van de situatie met betrekking tot de vissers en visserij tijdens deze corona pandemie. Het werd haar allemaal haarfijn uitgelegd door niemand minder dan onze eigen Darto. Het item is opgenomen voor METRO TV en zal op 17 juni a.s. worden uitgezonden op de nationale televisie in Indonesië.   
 • WEET JE DAT ...  OPROEP VOOR DZAKIRA!

  wereldwijd bijna 62 miljoen meisjes in de basisschool leeftijd geen onderwijs krijgen en zonder onderwijs meisjes 3x meer kans hebben op een gedwongen huwelijk of ongeschoold werk. Daarom vragen we dringend aandacht voor de 5 jarige Dzakira, want wat zou het mooi zijn als zich voor haar vóór de start van het nieuwe schooljaar medio Juli een sponsor heeft gemeld! Wie wordt haar held. Dzakira staat op de wachtlijst van ons sponsor een kind project. Een kind sponsoren hoeft niet alleen maar kan bijv. ook samen met familie, vrienden, collega's of sportclub. Stichting Meraih Bintang heeft een ANBI status. Dit betekent dat als je voor tenminste 5 jaar een overeenkomst periodieke gift in geld aangaat, de belastingen meebetalen. 


   
 • NOODPROJECT VOEDSELBANK 

  Op 19-05-2020 is ons noodproject voedselbank in kampong Bulak Laut Pangandaran van start gegaan en kon de eerste groep mensen worden verwelkomd. Ook wordt bij iedereen eerst hun temperatuur opgemeten. Behalve voedsel wordt hier ook voorlichting gegeven over het COVID-19 virus en het juiste gebruik van mondkapjes, die overigens gratis worden uitgedeeld door de voedselbank. Het noodproject voedselbank is supersnel tot stand gekomen in samenwerking met #WildeGanzen.  Meer informatie: hier

 •