Naam Stichting Meraih Bintang RSIN Nummer 850320471 KvK 52152383
Referentie beleidsplan 2019-2021 Datum Januari 2019 Status Definitief Auteur Anita Tax, voorzitter
Op 16 Februari 2011 is de Stichting Meraih Bintang opgericht.
Dit beleidsplan heeft betrekking op de periode januari 2019 – januari 2021. In dit beleidsplan verwoordt het bestuur de doelstellingen en de verwachte resultaten van de gezamenlijke inspanning in de genoemde periode.
2.1 Visie Het bestuur van de Stichting Meraih Bintang vindt dat alle kinderen in Pangandaran de kans moeten krijgen om onderwijs te volgen zodat zij een beter toekomstperspectief hebben.
2.2. Missie De doelstelling van onze stichting is om kansarme kinderen en jongeren in het district Pangandaran te ondersteunen in hun levensonderhoud en educatie. Het verbeteren van de leefomstandigheden van de gemeenschap in het algemeen en kwetsbare ouderen in het bijzonder. Het verrichten van alle verdere handelingen die met het vorenstaande in de ruimste zin verband houden of daartoe bevorderlijk kunnen zijn.
Onze focus en die van de lokale gemeenschap ligt de komende 2 jaar bij het uitbreiden van onze school om het grote aantal kansarme kinderen te kunnen (blijven) voorzien van gratis kwalitatief goed onderwijs.
Verder zal de focus, zoals in de afgelopen jaren, blijven liggen bij het kunnen continueren en eventueel uitbreiden van al onze bestaande/lopende projecten.
3.1 Projecten In de komende twee jaar gaan we in kampong Bulak Laut onze kleuterschool uitbreiden door de bouw van 3 extra klaslokalen alsmede een apart toiletblok (fase 1). Indien mogelijk zullen er nog 3 klaslokalen worden toegevoegd (fase 2) Of fases 1 + 2 gezamenlijk binnen de periode van dit beleidsplan kunnen worden bewerkstelligd is afhankelijk van het aantal sponsors. De realisatie van fase 2 kan eventueel ook worden doorgeschoven naar een later tijdstip.
3.2 Verantwoording Gedurende dit proces zal ons bestuur ter plekke daarover rapporteren door middel van het sturen foto’s met betrekking tot de voortgang. Deze zullen vervolgens samen met rapportages over de stand van zaken op onze website, in onze 2 maandelijkse digitale nieuwsbrief, op onze Facebook pagina en middels nieuwsbulletins aan de deelnemende sponsors van dit project worden gerapporteerd.
Iedere sponsor die een bijdrage levert aan dit project wordt gedurende de voortgang hiervan op de hoogte gehouden middels digitale nieuwsbulletins welke behalve foto’s ook worden voorzien van een beknopt verslag.
Na afloop van het project ontvangen de sponsors een bedankbrief en eindverantwoording. Donateurs die een bijdrage leveren van € 100 of meer ontvangen ook een bedankbrief.
Jaarlijks worden de inkomsten en uitgaven verantwoord in ons financieel jaarverslag, dat wordt gepubliceerd op onze website.
3.3 Fondsenwerving Voor het verkrijgen van de benodigde fondsen zullen wij:
Kansen Onze stichting is al jaren actief in Pangandaran. Wij kennen de lokale gebruiken en hebben contacten met de lokale middenstand en goede aannemer die al onze bouwprojecten tot nu toe heeft uitgevoerd tot onze volle tevredenheid. Het sterke punt van onze stichting bij het realiseren van onze projecten is ook dat 2 van onze bestuursleden ter plekke de projecten coördineren. Tevens hebben we een grote draagkracht onder de lokale bevolking en verleent de lokale overheid ons alle medewerking als het gaat om het verkrijgen van de benodigde vergunningen e.d.
Bedreigingen Voor de komende 2 jaar is het lastig verdere toekomstige projecten vooraf te plannen. Aangezien alle projecten door de lokale bevolking worden ingediend, zijn deze niet vanuit Nederland te voorzien. Alle overige nieuwe projectvoorstellen die gedurende deze periode worden ingediend zullen derhalve individueel beoordeeld worden en op volgorde van urgentie alsmede het aanwezig zijn van voldoende financiële middelen worden gehonoreerd.
Stichting Meraih Bintang is volledig afhankelijk van giften uit fondsenwerving en (vaste) donateurs. De hoogte van ontvangen donaties bepaalt in hoeverre het mogelijk is onze doelstelling feitelijk te realiseren. De werving van sponsors en donateurs gebeurt op een kleinschalige, directe manier. We maken geen gebruik van beroepsmatige officiële fondsenwervers!
Fondsenwerving
Projectvoortgang en verantwoording Bestuurslid Anita Tax zal in de periode 2019 - 2021 tenminste 1x per jaar naar Pangandaran reizen om de projecten te bezoeken en overleg te voeren met de 2 bestuursleden van de Stichting die in Pangandaran woonachtig zijn. Met betrekking tot het lopende project: uitbreiding van de school in Bulak Laut regelt Bestuurslid Anita Tax met contactpersoon voor dit project Darto Adi Ismanto dat er tenminste ieder kwartaal gerapporteerd wordt over de voortgang (met foto’s).
Sponsors die een bijdrage leveren aan het project worden tijdens het verloop van het project via een digitaal nieuwsbulletin op de hoogte gehouden van de voortgang.
Bestuurslid Anita Tax krijgt conform ons bezoldigingsreglement geen kosten vergoed voor de reizen naar Pangandaran.
Na afloop van het project zullen er foto’s en een verslag van de concrete resultaten op onze website worden geplaatst alsmede via social media, onze digitale nieuwsbrief en op de website van KleineGoedeDoelen.nl worden gedeeld.
Bestuurlijke zaken Alle projectreizen van bestuurders en/of vrijwilligers zijn onbezoldigd.
Ons jaarverslag en de jaarrekening worden jaarlijks voor 1 juli vastgesteld en gepubliceerd op onze website. In het kader van de AVG zijn wij medio 2018 begonnen met het opstellen van een privacyprotocol zodat wij per 1 januari 2019 voldoen aan de wettelijke regelgeving.
Kernwaarden Kernwaarden van onze stichting zijn: compassie met de lokale bevolking, respect voor de lokale omstandigheden en samenwerking met lokale bestuurders. Bij alles wat wij doen verliezen we onze kernwaarden niet uit het oog.
Samenwerkingen en lidmaatschappen Onze stichting is aangesloten bij de branchevereniging voor het Particuliere Initiatief in Ontwikkelingssamenwerking Partin.